PAYLAŞ

Alexander McQueen’in 2019 ilkbahar yaz koleksiyonu oldukça çekici bir kaynaktan ilhamlanıyor. Koleksiyonun kilometre taşları doğum, kardeşlik, nişan, evlilik ve yas konularından harmanlanıyor.

Alexander Mcqueen 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Sıkıştırılmış ipek tafta gelinlik, narin beyaz işlemeli vaftiz elbisesi, karanlık Ophelia ipekleri ve preslenmiş çiçekler… Hatıralar ve tutsaklıklar nesiller arasında bağlantı kuruyor. Giyim, hatıra ve anlamlar bir bütünlük sağlıyor.

2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Kadının Yolculuğu

Savaşçı kraliçeden dişi ilahiye kadar, Tanrıçalar, kendilerinden önce de var olan zengin ve canlı manzarayla mücadele ediyor. Doğanın temel varlıkları; deniz, gökyüzü, mevsimler, güneş ve ay bu mücadeleyi asırlardır destekliyor.

2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Batı Ülkesinin kırsal manzaraları, antik kutsal alanları, kıvrımlı tepeler, beyaz atların ve efsanevi hayvanların oyukları ile işaretlenmiştir. Kızıl gelincikler yürüyüş yollarını taş çemberlere ve araziye sızan gizem ve efsane duygusuyla işlenmiş tepeler çiziyor. Avalon bataklıkları, dolambaçlı vahşi sarı iris ile sarılmış kıvrımlı yolları ve akarsuları ile sis içinde örtülü bulunuyor ve ortaçağ güzelliğinin ruhunu uyandırıyor. Pagan ritüeli ve folklorik geleneğe batmış bir dünya yaz gündönümü ve ekinoksu simgeliyor.

İşte tam da bu mirasın çevresinde Alexander McQueen İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonu doğuyor.

2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here