PAYLAŞ

Uzun bir süredir merakla beklenen filmler ardarda gösterime giriyor. Ama aynı Müslüm filmi gibi ayrıcalıklı bir yerde duran acı içeren bir gerçek başarı öyküsü daha var.. Bohemian Rhapsody Sinemalarda!

Bohemian Rhapsody Sinemalarda

Film, dünyaca ünlü Queen grubuna, grubun eşsiz ve unutulmaz şarkılarına ve kendine has duruşu ile dünyanın en sevilen sanatçılarından biri olan Freddie Mercury’ye bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

Bohemian Rhapsody Sinemalarda

Bohemian Rhapsody filmi, Queen grubunun en bilinen şarkılarından birinin ismini taşıyor. Queen’in şarkıları ve eşsiz sesiyle Mercury’nin yaşam tarzının hızlı bir şekilde kontrolden çıkması ile yaşanan iç çatışmalara değiniyor.

Queen ve Efsanevi Live Aid

Sinemalarda gösterime giren ve gerçekten deyim yerindeyse adeta bir şölen olan film, Queen grubunun efsanevi solisti Freddie Mercury’nin Londra’nın Wembley Stadı’nda gerçekleşen unutulmaz 1985 Live Aid konserine giden yıllarını konu ediyor. Hayatını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury’nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birini sergilediği ve müzik tarihinde unutulmaz bir yeri olan Live Aid konserin uzanan film unutulmaz sahneler içeriyor.

Bugün bile her yaştan insana ilham veren müziği ile Queen grubuna yakından bir bakış sunan filmin yönetmenliğini Bryan Singer üstleniyor. Mr. Robot dizisiyle adını duyuran Rami Malek’in Freddie Mercury olarak harika bir oyunculuk sergilediği filmin oyuncu kadrosunda Lucy Boynton, Aaron McCusker ve Game of Thrones dizisiyle tanıdığımız Aidan Gillen gibi isimler yer alıyor.

Bohemian Rhapsody Sinemalarda

Filmin prodüksiyon sürecinde yönetmen Bryan Singer, disiplinsiz hareketlerinden dolayı yönetmenlikten azledilmiş ve yerini Dexter Fletcher almış. Ancak Amerikan Yönetmenler Birliği kurallarına göre filmlerde tek bir yönetmen adı verilmesi gerektiğinden Bryan Singer’ın adı yönetmen olarak filmde gösterilmiş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here