PAYLAŞ

Hafifliği ve inceliği ile fark yaratan şarap ve şampanya kadehi koleksiyonu Stem Zero, Şişecam’ın özel “Ion Shielding” teknolojisi ile iki kat daha güçlü ve esnek bir yapı kazandı.

Global tasarım markası Nude, şarap ve şampanya için kadehlerden oluşan yalın, elegan ve sofistike koleksiyonu Stem Zero’da üstün cam teknolojisi ile tasarım zekasını yüksek bir seviyede buluşturuyor.

Camın En Yalın Hali Nude

Camın En Yalın Hali Nude Stem Zero Koleksiyonu

Her bir kadehin el yapımı üretildiği Stem Zero koleksiyonu, şarabın duyumunu artırmak üzere tasarlanan inceliğiyle de dayanıklılık testlerinden aldığı yüksek sonuçlarla da sınırları zorluyor. Hafifliği ve inceliği ile fark yaratan Stem Zero, tüm dikkatleri hisler üzerine odaklarken tasarımı ile dokunma, tatma ve koklama duyularının etkisini ve vurgusunu artırıyor. Öte yandan Stem Zero, Şişecam tarafından geliştirilen özel “Ion Shielding” teknolojisi ile üstün bir dayanıklılık kazanıyor.

En seçkin sofralarda şıklığı ile göz kamaştıran Stem Zero, darbe, eğme ve düşme testlerinden büyük bir başarıyla çıkması ve bulaşık makinesinde yıkanabilmesiyle kullanım açısından da kolaylıklar sunuyor.

Prestijli Ödüller

Stem Zero tasarım dünyasında dikkatleri çekti ve pek çok prestijli tasarım ödülü kazandı. Nude Tasarım Ekibi’nden Umut Karaca’nın tasarladığı Stem Zero, RED DOT DESIGN AWARD 2017, IDEA Bronz ve German Design 2018 Winner tasarım ödüllerini aldı.

Stem Zero, German Design Award 2018’den de iki ödülle dönerken Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nce de (Industrial Designers Society of America-IDSA) ödüllendirildi. Stem Zero, German Design Award 2018’de ambalaj kategorisinde özel mansiyon, masaüstü kategorisinde ise birincilik ödülünü aldı. Stem Zero, IDSA tarafından ise bronz ödüle layık görüldü.

Nude Ion Shielding Teknolojisi

Camın gerilme altında gösterdiği tepkiler olarak da tanımlanabilecek mekanik mukavemeti, olası yüzey hatalarının yoğunluk, derinlik, geometri ya da dağılımına oldukça bağlıdır. Camın bu özellikleri ise en önemli karakteristiği olup ürünün genel kullanım alanlarını belirler. En küçük bir çatlak bile camın “zayıf mekanik mukavemet” göstermesine sebep olur, yani cam kırılır.

Mukavemeti arttırmanın en önemli yollarından biri çatlağın ilerlemesinin önüne geçmektir. Temperleme teknolojisi kullanılarak yapılan güçlendirme ile cam yüzeyinde basma gerilimi oluşturulur ve bu sayede yüzeyde bulunan çatlağın ilerlemesinin önüne geçilir. El imalatı Stem Zero koleksiyonu da bu bilgiden yola çıkılarak “hazneli ve kompleks şekilli olan ince cidarlı cam ev eşyalarına” özel olarak geliştirilen temperleme teknolojisi ile güçlendirildi. Bu sayede camın kırılmasına neden olan camın doğası gereği yüzeyinde bulunan çatlakların ilerlemesinin önüne geçildi ve bunun sonucu olarak camın mekanik mukavemeti arttırıldı.

Camın En Yalın Hali Nude

Camın En Yalın Hali: Nude

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Nude tasarımları Milano ve Türkiye’de Paşabahçe Mağazaları’nda satılıyor. Global ölçekte ise Bergdorf Goodman, WallpaperSTORE*, The Conran Shop Paris ve London, La Rinascente Milan, MOMA (Francisco, New York, Tokyo), Lane Crowford Hong Kong, Printemps Paris satış noktaları arasında yer alıyor. nudeglass.com web sitesi ile de dünyanın yüz yirmi ülkesine satış yapılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.