PAYLAŞ

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu bünyesinde sahnelenecek olan, Erdi Işık tarafından kaleme alınan, Ali Düşenkalkar’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Hatice Aslan, Devrim Nas, Hande Soral, Gülin İyigün ve Açelya Devrim Yılhan’ın paylaştığı “Dali’nin Kadınları” oyunu için geri sayım başladı.

Dali'nin Kadınları

Dali’nin Kadınları

13 Ekim Cumartesi, Zorlu PSM de tiyatro severlerle buluşacak olan oyunun son provaları yapılırken, oyuncular oldukça heyecanlı olduklarını söyledi.

Dali'nin Kadınları

Yönetmen Ali Düşenkalkar ise, “Dünyada hiçbir zaman bir araya gelmemiş dört kahramanın başından geçmiş fantastik bir hikaye seyredeceksiniz. Bir kahramanın zihninde yarattığı bu seçkin kadınlar; Edith Piaf, Virginia Wolff, Frida Kahlo ve Marilyn Monroe. Dali’nin kadınları… Dünyanın en çılgın, deli ressamı Salvador Dali’nin verdiği bir davete giderler. Ve sürprizlerle dolu oyun başlar. İyi seyirler” şeklinde konuştu.

DALİ’NİN KADINLARI OYUN PROGRAMI
TARİH SALON SAAT
13 Ekim 2018 Cumartesi ZORLU 20:30
14 Ekim 2018 Pazar ZORLU 20:30
22 Ekim 2018 Pazartesi ATAKÖY 20:30
23 Ekim 2018 Salı CKM 20:30
28 Ekim 2018 Pazar ZORLU 16:30
1 Kasım 2018 Perşembe KOZZY 20:30
3 Kasım 2018 Cumartesi ZORLU 20:30
10 Kasım 2018 Cumartesi ZORLU 20:30
14 Kasım 2018 Çarşamba UNİQ 20:30
25 Kasım 2018 Pazar UNİQ 16:30

Dali’nin Kadınları Oyununun Konusu

Dünya tarihinde büyük iz bırakmış isimler Marilyn Monroe Virginia Woolf, Edith Piaf ve Frida Kahlo, Salvador Dali cinayetinde şüpheli konumundadır. Dali’nin öldürüldüğü bıçakta parmak izleri bulunmuştur. Kahramanımız, katilin kim olduğunu bulmaya çalışır ve böylece kendi iç dünyasını ve hayatını sorgularken bulur.

Dali'nin Kadınları

Ütopik bir evrende geçen, yer ve zaman kavramının kaybolduğu Dali’nin Kadınları her biri ayrı renk olan efsaneleri bir araya getiriyor. Çarpıcı ve değişik bir üslup ile sahneye aktarılacak olan ve absürt komedi olarak nitelendirilen, aynı zamanda müzikal, trajedi ve gerilim unsurlarının da olduğu oyunda izleyiciler, olağandışı bir yüzleşmeye tanık olacak…

“Dali’nin Kadınları” oyunu, Anadolu Efes’in katkıları , HDI Sigorta’nın desteği, Karnaval Radio Türkiye’nin radyo sponsorluğu ve Hürriyet’in medya sponsorluğu ile 13 Ekim Cumartesi Zorlu PSM’de.

Dali'nin Kadınları

Oyuncular ve Karakterleri:

Hatice Aslan – Edith Piaf

Devrim Nas – Kişi

Hande Soral – Frida Kahlo

Gülin İyigün – Marilyn Monroe

Açelya Devrim Yılhan – Virginia Woolf

KÜNYE:

YAZAN: ERDİ IŞIK

YÖNETEN: ALİ DÜŞENKALKAR

DEKOR & KOSTÜM : DİLEK KAPLAN

MÜZİK: GÜRKAN ÇAKICI

IŞIK: ALİ DÜŞENKALKAR

HAREKET DÜZENİ :ZİVER ARMAĞAN AÇIL

MAKYAJ : NERİMAN ERÖZ

FOTOĞRAF : LEVENT ÖZDEMİR

Dali'nin Kadınları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here