PAYLAŞ

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin MDTistanbul proje gurubu, iki sezondur kapalı gişe oynayan Elektronika’nin hızlı akışının ardından, Dans Ana-Log, MDTist’in 10.sezonunda, hem geçmişine baktığı hem de yüzünü ileriye dönük yaratıcılığa çevirdiği bir program.

Dans Ana-Log Tekrar

Deniz Özaydın, Evrim Akyay, Ejder-Deniz Keskin, Ebru Cansız ve Işıl Bıçakçı’nın dinamik koreografileri Dans Ana-Log programının bütününü oluşturuyor.

Dans Ana-Log

Program beş orta ölçek eserden oluşuyor ve beş eser de farklı dinamiklere ve renklere sahip.

Dans Ana-Log kavramı hem analog müzik tanımına işaret ediyor hemde ‘günlük, seyir defteri’ anlamına gelen log kelimesini ‘ana’ kavramı ile birleştirerek, bu repertuarın MDTist hayatındaki önemini vurguluyor.

Elektronika progamının elektronik müziklerinden sonra, analog müziklerle yapılmış eserlerden oluşan Dans Ana-Log’da; Tuluğ Tırpan, Utku Şilliler, Tolga Zafer Özdemir gibi müzik insanlarının müzikleri MDTist’in 25 dansçısıyla hayat buluyor. 

Hem yeni nesil koreografi yaklaşımlarının yansımalarını hem de modern dans tekniklerinin en güzel örneklerini sergileyecek olan Dans Ana-Log programı, sadece 3 temsil planlanmıştır ve aynı zamanda MDT nin 10.sezonunu kutlamasının devimsel bir aracıdır.

Dans Ana-Log Tarihler : 13 ve 20 Kasim, 4 Aralik saat 20:00

Sahne: Süleyman Seba Kültür Sanat Merkezi (fulya sanat)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here