PAYLAŞ

AYLA ve MÜSLÜM’ün yapımcısı Mustafa Uslu, tarihin vefa, minnet ve hatırlanma bekleyen gerçek bir hikayesini daha seyirciyle buluşturuyor. Dumlupınar Denizaltısı‘nda yaşam mücadelesi veren 81 kahramanın nefes kesen hikayesi, 2020 yılı Mart ayında vizyonda olacak.

Dumlupınar Filmi Mart 2020’de

Önümüzdeki yıl seyirciyle buluşacak Dumlupınar için hazırlıklar 1 yıl önce başladı. Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’in danışmanlığında devam eden çalışmalar bu destansı hikayeyi yeni nesillerle buluşturmanın gerektirdiği titizlikle sürüyor.

Dumlupınar filmi

Dev Oyuncu Kadrosu Dumlupınar için Buluştu

Ön hazırlığı hızla devam eden projenin güçlü oyuncu kadrosu da belli oldu. Can Ulkay’ın yönetmen koltuğuna oturacağı filmde, 87 metre derinlikte yaşam mücadelesi veren kahramanları; Timuçin Esen, Ali Atay, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Murat Yıldırım, Taner Ölmez, Ahmet Rıfat Şungar gibi birbirinden başarılı oyuncular canlandıracak.

Dumlupınar’ın kahramanlarının sarsıcı hikayesinde Farah Zeynep Abdullah da rol alıyor.

Dumlupınar filmi

Senaryoya Hollywood Eli

Kahramanlık destanlarıyla dolu tarihimizin bu unutulan yiğitlerinin hikayesini tüm dünyaya anlatmak isteyen Dijital Sanatlar Yapımevi, senaryo yazımı için de “The Godfather”, “La La Land”, “My Week with Marilyn”, “The Great Gatsby”, “The Place Beyond the Pines” gibi filmlerde senaryo doktorluğu ve oyuncu koçluğu yapan Greta Seacat ile çalışıyor.

Dumlupınar filmi

Dumlupınar’ın senaryosunu ise Mert Dikmen kaleme alırken müziklerini Ayla’da olduğu gibi unutulmaz film ve dizi müziklerine imza atan Fahir Atakoğlu yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here