PAYLAŞ

Sıcaklardan kurtulduk. Soğuklara da daha çok var. Belki de seyahate çıkmanın en güzel zamanı. Sonbaharın tadını doyasıya çıkaracağınız rotalar bu kez Hilton‘un mesken tuttuğu yerlere doğru götürüyor bizi.

En iyi Sonbahar Rotaları

Sonbahar, sarıdan kırmızıya dönen renklerin cümbüşünü izlemenin, ormanda uzun yürüyüşler yapmanın, yazın sıcağında keşfetmekten kaçındığımız yerlere doğru çıkılan yolculukların ve her şeyden öte huzurun mevsimi. Türkiye ve Avrupa’nın sonbaharın en çok yakıştığı şehirlerde yolculuğa çıkmaya hazırsanız buyurun başlayalım.

Misafirlerine konfor deneyimini erişilebilir konaklama imkanlarıyla sunan Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton, birbirinden keyifli sonbahar şehirlerinde merkezi lokasyonu ve ev konforuyla tatilinizi farklı bir noktaya taşıyacak.

Ada Keyfi

Şehrin kalabalığından bunaltıcı gürültüsünden kaçanlardan mısınız? Haydi öyleyse yolunuzu önce Çanakkale’ye sonra Bozcaada’ya çevirin.

En iyi Sonbahar Rotaları

Ada bu mevsimde rüzgarlı olabilir fakat günü birlik kaçamaklar sizin kurtarıcınız. Bozcaada’ya adımınızı atar atmaz kendinizi başka bir dünyada hissedeceksiniz. Akşamları gün batımının keyfini sürüp, hayallere dalacağınız Polonte olmazsa olmazlardan. Gelmişken, yine Rum ve Türk mutfaklarının hakim olduğu lezzetli zeytinyağlı yemeklerini tatmadan ve üzerine sakızlı Türk kahvesi içmeden dönmeyin.

En iyi Sonbahar Rotaları

Doğa Aşkına

Şu sıralar şöyle hafta sonu kaçamağı yapmayı planlayan biriyseniz arabanıza binin Safranbolu, İstanbul’a 410 kilometre uzaklıkta ve arabayla 5 saat mesafede bir yer.

En iyi Sonbahar Rotaları

Safranbolu, 1994 yılında Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yerini aldı. Yıllara meydan tarihi konakları, şirin mi şirin sokakları, çarşısı ve 19. yüzyıl Türk toplum yaşantısını yansıtmasıyla Safranbolu, sonbahar rotalarının olmazsa olmazı. Şehrin müzeye dönüştürülmüş tarihi konaklarını mutlaka görmeli, o gizemli sokaklarında fotoğraf makinizle kaybolmalı, çarşısında Safran çayı içmeli ve dönerken meşhur Safranbolu lokumundan kesinlikle almalısınız.

En iyi Sonbahar Rotaları

Özgürlükler Ülkesi

Avrupa’nın sonbahar rotaları arasında belki de en keyifli şehir Amsterdam. Bir bisiklet kiralayıp, kiremitten yapılan evlerin önünden özgürce geçerek, kanallar boyunca sokak sokak gezmek sizi şehrin tadına doya doya yaşamanıza imkan sunacak. Kimsenin kimseye karışmadığı, herkesin sadece hayatını yaşadığı insanlarla aynı yerde nefes almak.

En iyi Sonbahar Rotaları

Şehirde mutlaka görmeniz yerler arasında, Vondelpark, Dam Meydanı… Museumplein, Van Gogh Müzesi, Rijksmuseum ise şehrin cazibe noktaları.

En iyi Sonbahar Rotaları

Tarihi Dokusu, Gelecek Anlayışı

Sonbaharda en güzel renklere bürünen Avrupa şehirlerinden biri de Almanya’nın başkenti Berlin.

En iyi Sonbahar Rotaları

Berlin, güvenli şehir hayatı, müzeleri, parkları ve tabi ki tarihin en ağır savaşı 2.Dünya Savaşı ve sonrasından kalan izleriyle Avrupa’nın hem en keyifli hem de en etkileyici şehirlerinden. Berlin’in renkli gece hayatı, yemekleri, müzeleri ve neredeyse her boş duvarı dolduran grafitileriyle ünlü. Sonbaharın renklerini doyasıya hissedeceğiniz sokaklarda kendiniz kaybedeceğiniz bir tatil için yolunuzu mutlaka Berlin’e çevirin.

En iyi Sonbahar Rotaları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here