PAYLAŞ

Hilton İstanbul Maslak, misafirlerini tasarım harikası bir mekanda, birbirinden değerli sanat eserleri arasında ağırlıyor.

Hilton İstanbul Maslak

Hilton İstanbul Maslak Sanat Dolu

Otelin lobi alanında dünyanın dört bir yanından sanat eserlerine ev sahipliği yapan özel bir sanat galerisi yer alırken, İstanbul’un modern mimari geçiş sürecine tanıklık eden otel, seyahat severlerin, yöneticilerin ve tüm misafirlerin birbirleriyle temas kurabileceği mükemmel bir ortam sunuyor.

Hilton İstanbul Maslak

Zarif ve şık tasarımı, büyüleyici iç mekanları ve özel sanat galerisi gibi benzersiz imkanlarıyla dikkat çeken Hilton Istanbul Maslak, hem iş seyahati hem özel seyahat misafirlerine emsalsiz, birinci sınıf konaklama deneyimi sunuyor. Otelin lobi alanında dünyanın dört bir yanından sanat eserlerine ev sahipliği yapan özel bir sanat galerisi mevcut.

Misafirler sürekli değişen serginin sunduğu sanat ve fotoğraf dünyasını deneyimleme şansını yakalarken, galeride sergilenen yaratıcı deha, ilk adımdan itibaren ziyaretçilere ilham verecek nitelikte.

Hilton İstanbul Maslak

Yaşamın Merkezinde Sanat Var

Hilton İstanbul Maslak, aynı zamanda tasarımıyla da dikkat çekiyor. İstanbul’un modern mimari geçiş sürecine tanıklık etmiş bir yapı olan otel, İstanbul ile yakın tarihi bağlamda doğrudan iletişimde olduğu kadar iç mekansal yaşantısıyla da zaman süzgecinden geçmiş.

Hilton İstanbul Maslak

Oteli tasarlarken binanın tüm yaşanmışlığını ve birikimini kabul ederek yepyeni ve çok daha heyecan verici bir yolculuğa adım atmak istediklerini belirten yüksek mimar Aybala Öz, bu yolda merhum Mete Bora’ya ait olan sanat koleksiyonunu tasarımın bir parçası olarak kabul edip, sanat eserlerinin anlattığı hikayelerle mekanlara özgü farklı kurgular oluşturduklarını söylüyor: “Gelip geçmek (konaklama) işlevini yüzeysellikten kurtarıp, sanatı yaşamın merkezinde tanımlayarak varoluşsal, görsel ve duygusal deneyimlere açık hale getirdik. Seçilen tüm malzemeler, dokular ve renkler birbiri içine gecen birçok hikayenin sözcüsü olmaya başladı. Böylelikle tüm oda birimlerinde aynı tasarım yaklaşımıyla farklı algılar oluşturmayı başardık. Genel mekanlarda, ışık ve karanlık dengesi kendi karanlığında ışığı bulma yolculuğunu anlatıyor. Otelin ortak hacimlerinde, bu tasarım ilkesine paralel aydınlatma ögeleri kullanılarak farklı görsel oyunlar oynamaya imkan tanıdık. Bu süreçte tasarımcı olarak biz de geçmişimizi bugünümüzü ve geleceğimizi sorguladık ve herbirimiz kendi hikayemizi yeniden yazdık.”

Hilton İstanbul Maslak

Ziyaretçilerine son derece kapsamlı bir deneyim sunmaktan heyecan duyduklarını belirten Hilton İstanbul Maslak Genel Müdürü Özkan Alkan ise, “Otelimiz seyahat severlerin, yöneticilerin ve tüm misafirlerimizin birbirleriyle temas kurabileceği, anlamlı birlikteliklere adım atabileceği mükemmel bir ortam sunuyor. Sanat eserleriyle dolu bir mekan, aynı zamanda düşüncelerle dolu bir mekandır. Biz, hem konuklarımızı hizmetlerimizden memnun etmeyi hem de burada geçirdikleri süre boyunca duygu ve düşüncelerine hizmet etmeyi amaçladık. Bu yüzden lobi alanımızda onlara eşsiz bir koleksiyon sergilemek istedik” diyor.

Hilton İstanbul Maslak

Hilton İstanbul Maslak Keyifli Anların Mekanı

İstanbul Maslak’ta 2018 yılında hizmet vermeye başlayan Hilton Istanbul Maslak, misafirlerine birinci sınıf konaklama deneyimi sunuyor.

İşlevsel tasarımı, şık detayları ve kusursuz alternatifler sunan etkinlik mekanları ile şehre yepyeni bir soluk kazandıran otelde, 17’si süit, toplam 284 oda yer alıyor. 6 bin 600 metrekare etkinlik alanı, 850 metrekare sütunsuz balo salonu ve üç kata yayılan, her biri en son görsel-işitsel teknolojiyle donatılmış, toplam bin 200 kişiyi ağırlayabilen 22 toplantı odası bulunan Hilton Istanbul Maslak, dünyanın dört bir yanından renkli bir sanat seçkisi sunan özel sanat galerisi ile de öne çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.