PAYLAŞ

Dünyanın en büyük beş mücevher fuarından biri olarak Türkiye mücevher sektörünün dünyaya açılan kapısı olma görevini büyük bir başarıyla yerine getiren ve Asya kıtasının en büyük fuar organizatörü UBM Asia’nın Türkiye ofisi UBM Rotaforte Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından 32 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen Istanbul Jewelry Show – Ekim 2018 Fuarı ülkemizin ekonomik ortamına taze kan pompalayacak.

istanbul jewellery show

Istanbul Jewelry Show

Dünyanın en büyük beş mücevher fuarından biri olarak yılda iki kez düzenlenen Istanbul Jewelry Show, 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında, CNR Expo, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

2018 yılının ikinci fuarı olan Istanbul Jewelry Show – Ekim 2018 Fuarı, Türkiye mücevher sektörünün olağanüstü dinamizm ve enerjisini dünyaya yansıtmanın yanı sıra Türkiye mücevher ihracatına da büyük katkıda bulunacak.

istanbul jewellery show

UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz; Istanbul Jewelry Show’un Türkiye mücevher sektörünün toplam ihracatında yüzde 80 oranında paya sahip olduğuna dikkat çekti. Cengiz; “32yıldır organize ettiğimiz Istanbul Jewelry Show’u, sektörden aldığı güçle bugün 845’in üzerinde katılımcının yer aldığı, dünyanın sayılı fuarlarından biri haline getirdik. Tüm sektör profesyonellerinin gündeminde ilk sırada yer alan fuarımızı 47. kez düzenleyecek olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Mücevher Dünyasının Buluşması

2018 yılının ilk fuarı olan ve 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan Istanbul Jewelry Show Mart 2018 Fuarı’nın kırdığı rekorlar, dünya mücevher sektörünün bütün dikkatini Istanbul Jewelry Show Ekim 2018 Fuarı’na yöneltti. Mart 2018 Fuarı bir önceki seneye göre ziyaretçi sayısını %21 arttıran fuar, 1.250’den fazla firma ve markayı,30.042 ziyaretçi ile bir araya getirmişti. Bu veriler; 2019 yılının trendlerinin görücüye çıkacağı Ekim 2018 Fuarı’nın da görkemli gerçekleşeceğinin işareti olarak değerlendiriliyor.

Altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli ve yarı-değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman ve yan sanayi, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma ürün gruplarının yer alacağı Istanbul Jewelry Show Ekim 2018 Fuarı’nda sergilenecek özel ürün ve koleksiyonlar, dünya mücevher piyasasını oluşturan 110’dan fazla ülkeden gelecek 16.000’i aşan sektör profesyoneline benzersiz bir market ortamı sunacak.

Istanbul jewellery show

Geçtiğimiz fuarlarda mücevher ticaretine uzun soluklu ilişkiler kazandıran Uluslararası Alım Heyeti Programı ve mücevher tasarım dünyasına yeni ufuklar açan Designer Market Istanbul Jewelry Show Ekim 2018 Fuarı’nı tam anlamıyla bir cazibe merkezi haline getirecek.

Fuar sadece sektör profesyonellerine yönelik olduğundan halka açık olmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.