PAYLAŞ

Mad Max serisinin ikinci filmini izlediğimde henüz küçücük bir çocuktum ve film bana öylesine inanılmaz gelmişti ki! Mad Max’i canlandıran Mel Gibson ile o dönemler için bana bir hayal gibi gelen arabası deyim yerindeyse rüyalarıma giriyordu. Ne filmdi ama!

mad max fury road

Sonra yıllar geçti. Rock’ın babaannesi diye güya jest olan ama bence dünyanın en anlamsız iletişim tanımlamalarından biri olan lakapla Tina Turner’ın oynadığı MadMax 3 çıktı meydana. Pek sevmedim ya da tutmadım diyelim. Hani benim için tadı damağımda olan Madmax 2 pek bir idoldü hala.

MadMax ve Sinema Teknolojisi

Madmax filmleri o tarihlerde aslında pek bir bütçesiz ve teknolojik imkanlardan yoksun çekilen filmler olmasına rağmen ve dar kadrolu saçma olay akışları barındıran senaryolarıyla o başarıları nasıl yakalayıp devam filmleri çekilmesini sağladı bilmem ama bunu bir şekilde başarmıştı işte.
Madmax’in sinemada devrim yaratan teknolojik efektler girmesinden sonra yeniden çekilden filmi Madmax Fury Road ise o devirde başarıyı yakalayan Madmax imkansızlığına yakın bir havayı yansıtma isteğini kullanması bence başarılı bir seçim olmuş.

Filmde son teknoloji filmlerin griliğine inat kullanılan renkli tonlarla sinema tecrübemizin nerelere sıkıştığını anladım. Müzikleri çok güzel, oyuncuları çok başarılı ve bence film olarak da bir devam filminden beklenmeyecek bir olay akışı ve işlenişi var.

Madmax Fury Road yazısı için biliyorum ki çok geç bir zamanlama! ama arada kaçırdığım bu film yazısını buraya kısacık da olsa sıkıştırma gereği duydum.

Sinemada izlenmesi gereken filmlerimin arasında yer alacak olan Madmax Fury Road için diğer “Madmax’lerin hatırına bile olsa izlemelisiniz” önerimle bitireyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here