PAYLAŞ

Brad Pitt ve Marion Cotillard’ın Müttefik (Allied) filmini izlemek için geçtiğimiz hafta sonu akşamın geç saatlerinde Cinema Pink salonlarından birinde koltuğuma oturdum. İkinci dünya savaşı temalı dönem filmlerini zaten severim. Ama bu defa günler öncesinde izlediğim fragman garip bir şekilde farklı duygularla ilgimi çekti. Ben de hemen koştum sinemaya.

Müttefik – Allied

Filmleri hala sinemalarda izlemeyi seviyorum. Salona girip ışıklar söndükten sonra hemen filmin dünyasına giriverdim. Brad Pitt her ne kadar yakışıklılığı ile ünlü olmuş gibi görünse de oyunculuğunun tartışılmayacağını sanıyorum. Bu filme de çok yakışmış. Ancak bir başka yakışanı var ki, o da filmin içine durgunluğu, bakışı ve yüzünün diğer ifadeleriyle bütün duyguyu vermiş.

brad-pitt-marion-cotillard-muttefik-filmi

Müttefik filminin konusu başta da dediğim gibi ikinci dünya savaşında geçiyor. Ama öyle savaş sahneleriyle dolu aksiyon görüntüleri beklemeyin filmde. Hatta film oldukça durağan bile gelebilir size. Ama şunu iddia ediyorum ki sonuna kadar sıkılmadan keyifle izleyeceksiniz. Hikayenin başlangıcında ikinci Dünya Savaşı sırasında kendi ülkeleri hesabına ajanlık yoluyla suikastler yapan Amerikalı Max Vatan (Brad Pitt) ile Fransız Marianne Beausejour’un (Marion Cotillard) var. 1942 yılında Fas’ta bir görev sırasında yolları kesişiyor. Casablanca’daki Nazilerin Alman elçisini öldürmek üzere görevlendirilip birbirleiyle tanışıyorlar. Görevin sona ermesiyle birbirlerine aşık olup evleniyorlar. İşte hikayenin diğer kısımları da buralarda gizlenmiş.

Filmde ağır bir duygusallık ve travmatik hallerde sergileniyor. Milyonlarca dolar harcanıp her saniyesi aksiyon ve efekt dolu filmlerin arasında böylesi filmleri unutmuşum. Öyle keyifle izledim ve sonunda da öyle duygulandım ki, belki de sinema ve filmler bunun için var.

Tavsiyem tabii ki filmi sinemada izlemeniz ancak sanırım gösterimi bitmek üzeredir. Yine de Brad Pitt ve Marion Cotillard’ın enfes performanslarını bir şekilde izleyin derim!

Filmden Not : Brad Pitt’in botokslu hali kimi zaman göze çok fazla batmış!

muttefik-nefis-bir-film

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here