PAYLAŞ

5 Ekim’de tüm dünya ile aynı anda ve sadece Netflix’te gösterime girecek olan Netflix Yeni Dizisi Elite, ergenlik dönemindeki sorunlar ve gençlik aşklarının yanı sıra toplumdaki farklı sınıflar arasındaki çatışmaya da dikkat çekecek. Dizide tabii ki aydınlatılması gereken çok gizemli bir de cinayet var!

netflix yeni dizisi elite

Netflix Yeni Dizisi Elite

Netflix’in merakla beklenen yeni gençlik dizisi ELITE, dünya prömiyerini dün gece Madrid’te gerçekleştirdi.

Elite’nin kendisi için de bir okul niteliğinde olduğunu belirten yönetmen Dani de la Orden, diziyle ilgili şunları söyledi: “Tutkulu, duygusal ve aynı zamanda lise çağındaki gençlerin gözünden baktığımızda çözebileceğimiz karanlık temalı bir dizi çektiğimizi düşünüyorum. Gençleri anlatırken onlara tepeden bakmak yerine dizideki kahramanların sınavlardan, aşktan, partilerden çok daha fazlası olduğunu göstermek istedik. Bu insanların iç dünyaları düşündüğümüzden çok daha karmaşık ve “yetişkin”, bu durumu diziye de yansıtmayı başardığımızı düşünüyorum. Élite yargılamıyor, bir tezi savunacak fonksiyonel karakterler üzerinden ilerlemiyor: Élite bize yeni bir dünyayı gösterirken, oraya ait kişileri, ister iyi ister kötü, nasıl olurlarsa olsunlar anlamamızı sağlıyor. Dilerim izleyen herkes bizim çekim aşamasında aldığımız keyfi alabilir.”

netflix yeni dizisi elite

Netflix Yeni Dizisi Elite Hakkında

La Casa de Papel‘in başrol oyuncularından María Pedraza, Miguel Herrán ve Jaime Lorente’yi tekrar bir araya getiren dizinin kadrosunda Meksika’nın en ünlü aktris ve şarkıcılarından Danna Paola (Dare to Dream) da yer alıyor.

Elite Dizisi Konusu

Elitlerin çocuklarını gönderdiği Las Encinas, İspanya’nın en iyi ve en seçkin okuludur. Okullarının bir depremde yıkılmasının ve yerel meclisin öğrencileri bölgedeki diğer okullara dağıtmasının ardından, işçi sınıfından üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. İlk başta çok şanslı olduklarını düşünseler de aslında durum tam tersidir.

netflix yeni dizisi elite

Her şeye sahip olanlar ile kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışmanın bir cinayetle sonuçlanmasının ardından olaylar peşi sıra gelişir. Peki işlenen suçun arkasında kim vardır?

Carlos Montero (El comisario, The Time in Between ve Physical or Chemical’ın yaratıcısı) ve Darío Madrona (Génesis, La chica de ayer ve başarılı dizi The Protected’ın yaratıcılarından) gibi önde gelen iki İspanyol senaristin imzasını taşıyan Élite’nin yönetmenliğini Ramón Salazar (Sunday’s Illness, Three Steps Above Heaven) ve Dani de la Orden (El Mejor Verano de mi vida, Party Town) üstleniyor. 8 bölümü de 4K çekilen dizinin yürütücü yapımcısı ise Zeta Audiovisual (Ahora o Nunca, Three Steps Above Heaven (Aşka Yükseliş), I Want You (Sensiz Olmaz).

netflix yeni dizisi elite

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here