PAYLAŞ
Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) tarafından, “Perge’de 1001 Gece Masalları” ismi altında keyifli bir etkinlik düzenlendi. Masal anlatıcısı Deniz Soruklu Evren ve müzisyen Fatih Oral ile Antalyalılar 1001 gece masallarına dalıp gittiler.
atav perge 1001 gece masalları

Perge 1001 Gece Masalları

Antalya’nın masallara kaynak olan antik kenti Perge’nin Roma Kapısı’nda düzenlenen etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Seyirci sıralarının önünde çocuklara ayrılan miderler üzerinde yere oturan ve bir buçuk saat boyunca dikkatini ayırmadan izleyip, zaman zaman da kahkahaya boğulan çocuklar geceye renk kattı.
perge 1001 gece masalları

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, organizayona destek veren kişi ve kurumlara teşekkür ederek “Bu gecede ATAV Yönetim Kurulu Üyelerimizin tamamının emeği var, tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. En çok da bu gece bizimle olan değerli Antalyalılara ve programızı sonuna kadar izleyen çocuklarımıza teşekkür ederim. Etkinliğimizin gördüğü yoğun ilgiden dolayı, Perge Yılı kapsamında etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

perge 1001 gece masalları

Deniz Soruklu Evren ve Plancia Magna

Masal Anlatıcısı Deniz Soruklu Evren, Perge’nin ünlü karakteri Plancia Magna’dan yola çıkarak ve ayın 13’ünde düzenlenen etkinliğe ithafen Binbir Gece Masalları’ndan 13’üncü öyküyü ve Nazım Hikmet’in “Umut” adlı şiirini anlattı.

perge 1001 gece masalları

Masallara, müzisyen Fatih Oral ney ve gitar ile eşilk etti. Deniz Soruklu Evren, masalları anlatırken Roma kapısının önünde yerini alan seyircileri de performansına dahil etti.

perge 1001 gece masalları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here