PAYLAŞ

Her ne kadar çoğunluğu blogger olmasa da, sosyal medya üzerinde kitleleri harekete geçirme iddiaları bulunan “influencer” olaylarına bir yenisi eklendi. Tunus Turizm Bakanlığı’nın daveti ile Tunus’a giden Rus bloggerlar çeşitli iddialarda bulunarak farklı yorumlara yolaçtılar.

Bloggerlar Tunus’u Karıştırdı!

500 bine yakın abonesi olduğu YouTube kanalında, yaklaşık 26 dakikalık bir video paylaşan blogger’lardan Alena Pogrebnyak, Rusya’da da gündem haline geldi.

bloggerlar

Kaldıkları otelden atıldıklarını, olayı kaydettikleri telefona el konulduğunu ve silahla tehdit edildiklerini iddia eden Pogrebnyak’ın videosuna, youtube kanalında 2 binden fazla yorum yapıldı.

Rus basınına yansıyan haberlere göre; Tunus gezisi için ülkeye giden bloggerlar için her şey olağan ve keyifliydi. Ziyaret edilen yerlerden oteller ve restoranlarla ilgili fotoğraf, video ve çeşitli içerikler hazırladılar ve paylaştılar. Ancak bir süre sonra, grubun lideri olan rehberin kendilerini taciz iddiaları, konuya dahil olan çocuklu Fransız bir turist, program değişikliği nedeniyle 5 yıldızlı bir otelden çıkarılıp 3 yıldızlı bir otele yerleştirilmeleri, bir para istenmesi olayı gibi anlamsız olaylarla iş çığrından çıktı.

Alena, videosunda olayları anlattığı kısmın dışında çekilen görüntülere de yer verdi. Pogrebnyak tarafından, özellikle grubun yanında yer alan Fransız turistten para istenmesi ve sonrasındaki tehdit durumu “rezalet” olarak nitelendiriliyor.

rus bloggerlar

Telefonlarımız Alındı, Videolarımız Silindi

Alena’nın anlatımıyla yeniden döndükleri 5 yıldızlı otelde küfürleşmeler ve tartışmalar devam etti; “Otel müdürü bize çok kaba davrandı ve her şeyi videoya çektik. Ancak telefonu elimizden aldılar. Videoyu sildikten sonra da telefonumuzu iade ettiler. O anda tek istediğimiz şey bir an önce Tunus’tan ayrılmaktı.”

Otel Farklı Açıklıyor

Yaşanan olaylar Rus blogger’lar tarafından yukarıdaki şekilde açıklanmasına rağmen otel ise iddiaları red ederek; ”Bloggerlar, gruba dahil olmayan bir Fransızı, kendi ekiplerine almak istediklerini, onun da ücretsiz konaklamasını ve kendileri birlikte olmasını talep ettiklerini, kabul etmediklerinden ücretlendirme istediklerini ve olayların çıktığını” belirtiyor.

Alena’nın kanalında yayınladığı videoları aşağıda yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here