PAYLAŞ

Uzun süredir böylesine büyük çaplı bir festivalin ve katılımcıların Salda Gölü’ne zarar vereceği bahanesiyle ortaya çıkan karışık durum SaldaFest olarak isimlendirilen Salda Gölü Festivali, festivalin yapılacağı alanın yerinin değişmesiyle bir çözüme kavuşmuş gibi görünüyor. Festivalin yeni adresi Marmaris Saklıgöl. Saldafest’in yeri değişti değişmesine de, ortada birçok soru kaldı tabii ki! Biz hala başka bir yerde düzenlenecek olan festivali hala Saldafest olarak yazmakta zorlanıyoruz mesela!

Saldafest’in Yeri Değişti

Saldafest organizatörleri, organizasyonun internet sitesinde aşağıdaki açıklamayı yayınladılar. Bu arada hatırlatalım; sitede yazdığına göre “Saldafest bileti alanların biletleri diledikleri taktirde iade edilebiliyormuş”

Saldafest’in yayınladığı açıklama şöyle;

Merhabalar;

Öncelikle sizi bugüne kadar bilgisiz bıraktığımız için özür dileriz. Bayram tatili olmasından dolayı bizi affetmenizi ümit ediyoruz.

Saldafest ekibi olarak valilikten gelen olumsuz kararı sizlerden bir gün önce öğrendik ve bu kararın çıkmaması için var gücümüz ile çalıştık.

Yeşilova Belediyesi ile ortak çıktığımız bu zorlu süreçte hiç yanımızda OLMAYAN Yeşilova Belediyesi’ne de teşekkürlerimizi borç biliriz. Valiliğe kendi imkanlarımız ile alanın yerini değiştirelim teklifine de bize hiçbir yer VEREMEYECEĞİNİ söyleyen Burdur Valiliğine de çok teşekkür ederiz.

Bu zorlu yola çıkarken siz değerli katılımcıların da desteği ile Türkiye’ye yepyeni bir anlayış kazandıracak, eğlenirken aynı zamanda doğanın da değerini anlamalarını sağlayacak, kirletmenin ve yok etmenin değil üretmenin ve korumanın amaçlandığı bir projeyi hayata geçirdik.

Kah sizi kırdık kah sizden övgü aldık ama inandık, size ve yapabileceğimize inanarak bu yola devam ettik. İlk günden beri söylediğimiz gibi PAYLAŞTIKCA GÜZEL anlayışımızı sürdürerek festivalimizi en az Salda Gölü kadar güzel olan MARMARİS SAKLI GÖL’e taşıdık.

Bizlere inandığınız ve bugüne kadar sabırla beklediğiniz için hepinize minnettarız.

Yeni festival alanımızın lokasyonu ve tüm fotoğraf videolarını sosyal medya hesaplarımızı takip ederek inceleyebilirsiniz .

Bu zorlu süreçte bürokrasiye ve sözde çevreci arkadaşlarımızın karalama kampanyalarına takılıp sizlere bu mağduriyeti yaşattığımız için Saldafest ailesi olarak tekrar tekrar özür diliyoruz.

Ama yeni festival alanımız ile son 11 gün kala NEREDE KALMIŞTIK diyerek tüm hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.

Bizlerle eğlenmek isteyen katılımcılarımız ile buluşabilmek için gün saydığımızı bilmenizi isteriz.

Katılamayacak ve Marmaris’e gelemeyecek olan katılımcılarımız da ücret iadelerini aşağıdaki butona tıklayarak gerçekleştirebilir.

Umarım bizlerle olur ve eğlenirken aynı zamanda doğanın korunabildiğini, yok etmek değil amacımızın paylaşmak ve korumak olduğunu göstermemizde bizlere destek olursunuz.

SALDAFEST AİLESİ

Saldafest'in Yeri Değişti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here