PAYLAŞ

Yeni mezun genç sanatçıların yapıtları ikincisi düzenlenecek olan sanat buluşması BASE için bir araya gelecek.

Yeni Sanat Buluşması Base

Türkiye’nin yeni nesil sanatçı platformu BASE, 20-23 Aralık 2018 tarihleri arasında Galata Rum Okulu’nda yeni nesil sanatçıları sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan etkinliğin ilk yılında 12.000 ziyaretçi ağırlanmıştı. Yeni Sanat Buluşması Base organizasyonunda bu yıl 29 üniversiteden 93 yeni mezun sanatçı adayının 105 yapıtı yer alacak.

Sanat Buluşması Base

BASE buluşması için 20 şehirde 65 üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültelerinden 1200’e yakın başvuru alan BASE 2018’in jüri değerlendirmesi sonuçlandı ve bu değerlendirmeler sonucunda bu yıl 20 şehirde 29 üniversiteden 93 yeni mezun sanatçı adayının 105 yapıtı BASE’te sanatseverlerle buluşacak.

Sanat Buluşması Base İstanbul

Yeni mezun sanatçı adaylarını sanat dünyası, yaratıcı endüstriler, medya ve tüm sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen sanat buluşması BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor . BASE, aynı zamanda galeriler, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

Sanat Buluşması Base Talks

Base Talks

BASE 2018 kürasyonu bu yıl da Derya Yücel tarafından gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 30’u aşkın panelde 75’i aşkın konuşmacıyı da bir araya getiren BASE Talks etkinliği de dopdolu programıyla sanat dünyasını söyleşilerde bir araya getirmeye devam edecek.

Base Talks 2018 konuşmacıları arasında Antonio Cosentino, Erinç Seymen, Ferhat Satıcı, Gözde İlkin, Güneş Terkol, Hera Büyüktaşçıyan, Hülya Özdemir, Leyla Gediz, Memed Erdener, Özdemir Altan, Şefik Özcan, Tony Ventura, Tuna Ortaylı Kazıcı, Tunca Subaşı gibi isimler yer alıyor.

Sanat Buluşması Base

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here