PAYLAŞ

Dünyaca ünlü oyun yazarı Martin Crimp’in sarsıcı ve eğlenceli yazımının yanında ödüllü yönetmen Mehmet Birkiye’nin rejisiyle 7 Kasım’da Glass Room’da seyircisini farklı bir yolculuğa çıkaracak “Senaryo”, ‘Bütün dünya izlemedikçe kim olduğun, ne yaşadığın neden önemli olsun?’ sorularıyla günümüz insanının önceliklerini çarpıcı bir şekilde gözler önüne serecek. Senaryo Glass Room Sahnesinde sergilenmek için artık gün sayıyor.

Senaryo Glass Room Sahnesinde

Senaryo Glass Room Sahnesinde

Salih Bademci, Cem Özeren, Çağrı Şensoy, Güneş Sayın, Tuğçe Yolcu, İmer Özgün, Nışan Şirinyan gibi oyuncuların yer aldığı “Senaryo” oyunu, New York şehrinin günümüz dünyasında geçiyor ve izleyicileri yarattığımız gerçeklik olgusunu sorgulamaya davet ediyor.

Senaryo Glass Room Sahnesinde

“Senaryo” Konusu 

Genç bir kadın olan Anne’in hayat hikayesini yapımcı bir çifte açıklamasıyla başlayan oyun, sıra dışı ve tuhaf detayları içinde barındırıyor.

Anne’in elektrik teknisyeni kocasıyla olan ilişkisi üzerinden anlatılan “Senaryo”, “kimsenin hikayesi yalnızca kendisine ait değildir ve yaşamın tüm gerçekleri, çıkarlar uğruna kullanılmak üzere tehlikeli bir metaya dönüştürülebilir” temasıyla yapımcı Andrew ve Jeniffer’ın Anne’in hikayesini iş amaçları doğrultusunda kullanmaya karar vermesiyle devam ediyor.

Senaryo Glass Room Sahnesinde

Gerçeğin yetersizliğini gözler önüne sererek onu bir cerrah titizliğiyle değiştirip dikkat çekici hale getirmenin insanlar için vazgeçilmez hale geldiğini gösteren oyun, bireylerin senaryoya dahil olup sıra dışı şeyler yaşamasının ve kendi hikayesine ihanet etmenin trajik öyküsünü konu alıyor.

Senaryo Glass Room Sahnesinde

Siyah Beyaz ve Renkli’nin 7. Prodüksiyonu olarak ilk kez sahnelenecek bu sıra dışı oyunun biletlerine biletix’ten, oyun hakkında tüm detaylara ise Uniq İstanbul web sitesinden ulaşılabilirsiniz.

Senaryo Künye

Yazan: Martin Crimp
Çeviren: Barış Arman
Yöneten: Mehmet Birkiye

Dekor Tasarım: Cihan Aşar
Kostüm Tasarım: Şirin Dağtekin
Işık Tasarım: Emir Uğurçağ
İllustrasyon: Şerif Karasu
Görsel Tasarım: İpek Kent
Hareket Düzeni: Alparslan Karaduman
Yönetmen Yardımcısı: İpek Kent, Burcu Şişli

Oyuncular: Cem Özeren, Çağrı Şensoy, Güneş Sayın, İmer Özgün, Nışan Şirinyan, Salih Bademci, Tuğçe Yolcu

Adres: Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4 Sarıyer

*Ulaşım için İpucu >> Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.