PAYLAŞ

Setur’un kişiye özel deneyim ve macera seyahatleri sunmak üzere hayata geçirdiği markası SeturSelect İlber Ortaylı ile Mısır’da yolculuğa çıkıyor.

SeturSelect İlber Ortaylı ile Mısır’da Yolculuğa Çıkıyor

Ünlü ve sevilen tarihçi Prof.Dr. İlber Ortaylı, SeturSelect ile yaptığı işbirliğine 15-24 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Mısır Turu ile devam ediyor.

SeturSelect İlber Ortaylı

İskenderiye’den başlayacak turun Mısır’ın keyifli ve konforlu keşfi boyunca misafirler adeta zamanda bir yolculuğa çıkacaklar.

Turun ilk gününde İskenderiye’de Kayıtbay Kalesi, Anfushi Osmanlı Mahallesi, Greko-Roma Müzesi, Kom al Dikka Roma Tiyatrosu, Pompey Sütunu, Saad Zaghloul ve Tahrir Meydanları, Yeni İskenderiye Kütüphanesi ve İskenderiye Türk Şehitliği, Türkiye’de tarih denince akla ilk gelen isim olan duayen tarihçi, akademisyen ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ile beraber düzenlenen bu ayrıcalıklı turda ziyaret edilecek.

SeturSelect ve İlber Ortaylı ile Keyif Dolu Bir Yolculuk

Tur, İskenderiye’den 65 kilometre uzaklıktaki Rashid’de bulunan Osmanlı Evleri, Amasyalı Evi, Ramazan Evi, Azzouz Hamamı’nı gezdikten sonra Kahire ile devam edecek.

SeturSelect İlber Ortaylı

Kahire Manial Sarayı’na yapılacak ziyareti takiben Giza Piramitleri ve Sfenks, Kahire Mısır Ulusal Müzesi, Gayer Anderson Müzesi ve Ibn Tulun Camii’ni gezecek olan misafirler, diğer günlerde de Kahire’yi keşfetmeye devam edecek. Mehmet Ali Paşa Camii, Süleyman Paşa Camii, Sultan Hassan ve Rıfai Camii’leri, Han El Halili Çarşısı, Abd-el Kethüda Sebil Küttabı, Wikala Al Ghouri Kervansarayı turun devamında görülecek yerler arasında.

Turun ilerleyen günlerinde ziyaret edilecek tapınaklar arasında ise Abu Simbel, Kom Ombo, Edfu, Karnak yer alırken tur, Krallar Vadisi gezisi ile sona erecek. Seyahat boyunca tur rehberliğini 20 yılı aşkın turizm rehberliği tecrübesiyle Serhan Güngör üstlenecek.

İlber Ortaylı ile Lübnan Turu Tükenmişti

SeturSelect’in, 4-7 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştireceği Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Lübnan Turu’nun kontenjanları, yoğun talep nedeniyle haftalar öncesinde tükenmişti.

15-24 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Mısır Tarihine Yolculuk Turu ile ilgili bilgiyi SeturSelect web sitesinden alabilirsiniz.

Setur’un 50 yılı aşkın sektör tecrübesi ve üstün hizmet kalitesiyle, kişiye özel deneyim ve macera seyahatleri sunmak üzere hayata geçirdiği markası SeturSelect, deneyimli rehberlerinin yanında ünlü isimlerin de anlatımlarıyla renklendirdiği özel kültür turlarına devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here