Ana sayfa Güncel Bu Ülkede Sıkılmazsınız! Stephen Hawking için Lokma Döküldü

Bu Ülkede Sıkılmazsınız! Stephen Hawking için Lokma Döküldü

250
0
PAYLAŞ
Lokma döküldü

Talihsiz bir hastalıkla uzun yıllardır savaşan ve hastalığına rağmen üretmeye inanılmaz bir şekilde devam eden, hayatının anlatıldığı “The Theory of Everything” filminde gözlerimi yaşartan ve 14 Mart’ta 76 yaşında Cambridge’deki evinde hayatını kaybeden ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking için İzmir’in Karaburun ilçesinde lokma döküldü.

Lokma döküldü stephen hawking

Stephen Hawking için Lokma Döküldü

İzmir’in Karaburun ilçesinde yaşayan fizik tedavi uzmanı Alpaslan Bilen tarafından dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Hawking için Atatürk Meydanı’nda dökülen lokmalar vatandaşlara ikram edilerek, vatandaşlara Hawking’in yaptığı bilimsel çalışmalar anlatıldı.

Hürriyet’in haberine göre; lokmaları döktüren Alpaslan Bilen yaptığı açıklamada, Hawking’in bilim dünyası ve insanlık için önemli çalışmalara imza attığını anlatarak, “Ben fizik tedavi uzmanıyım, mesleki olarak yakınlığımız var. Böyle bir insanın hayatını kaybetmesiyle dünyanın bir ışığı söndü, geriye kitapları kaldı. Onu anmak için vatandaşların da bu insanın yaptığı çalışmaları bilmesi amacıyla lokma döktürdüm.” dedi.

Lokma döküldü

Bilen, lokma dökümü sırasında vatandaşlara Hawking’in bilimsel çalışmaları hakkında bilgiler verdiklerini aktararak, etkinliğe olan ilginin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here