PAYLAŞ

Üç Silahşör balesi, İstanbul Devlet Opera ve Balesi dansçıları tarafından 1 Aralık akşamı İstanbul’da prömiyerini gerçekleştirdi.

Böylece Alexandre Dumas (père)’ nın ölümsüz eserinden bale sahnesine aktarılan ve Giuseppe Verdi’nin müzikleri ile hareket bulan Üç Silahşör balesi, 1 Aralık cumartesi akşamı gerçekleşen prömiyerle İstanbullu sanat severlerle ilk kez buluşmuş oldu

Üç Silahşör Balesi

Üç Silahşör Balesi

Yoğun bir ilginin olduğu Üç Silahşör balesi ve esere hayat veren dansçılar, balenin bitiminde coşkuyla, ayakta alkışlandılar.

“Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz İçin”

İş, sanat ve basın dünyasından tanınmış çok sayıda davetli, eserin ardından gerçekleştirilen davette bir araya gelerek, eserin dansçı ve yaratıcı kadrosuyla tanışma imkanı buldular.

Üç Silahşör Balesi

Eserin senaryo ve koreografisi, 4. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’ nde Yılın Bale – Dans Koreografı ve Yılın Bale – Dans Yapımı ödülünü, V. Murat Balesine yaptıkları koreografileri ile almış Armağan Davran ve Volkan Ersoy’ a ait.

Eserin müzik düzenlemesi ise aynı zamanda orkestrayı yöneten Bujor Hoinic tarafından gerçekleştirilmiş.

Üç Silahşör balesi; 4, 6, 18, 20 Aralık 2018, 2, 4 Nisan 2019 tarihlerinde saat: 20.00 de, 8, 22 Aralık 2018 tarihlerinde saat: 16.00 da Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde ve 28 Mart 2019 akşamı Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi’ nde perde açmaya devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here