PAYLAŞ

Antalya lezzetli bir festivale evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali, 7-9 Eylül tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali

Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali Antalya’ya 15 ülkeden 100 farklı mutfak ve 200’den fazla lezzeti üçgün boyunca sergileyecek. Ramada Plaza Antalya‘da düzenlenen festivalin tanıtım toplantısına festival kurucusu Barış Yalaz, Graphx ajansı başkanı Necdet Alkandemir, festival basın danışmanı Fatoş Akgün, şef Bilge Erk ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ile çok sayıda bölgesel gazeteci ile blogger ve influencer katıldı.

Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali

Turizm kenti Antalya için bu tür etkinliklerin önemine değinen Barış Yalaz, “Antalya yıllık 8 ila 10 milyon turisti ağırlayan bir şehir. Turistin kente gelmesi ve festivale katılması tanıtıma ve ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır” dedi. Uluslararası Sokak Lezzetleri Festivali ziyaretçilerinin dörtte birlik kısmının turist olmasını hedeflediklerini kaydeden Yalaz, tur operatörleri ile yaptıkları görüşmeler sonucu turistin kente gelmeden festival hakkında bilgi sahibi olacağını söyledi.

Katılım ücretinin 15 lira olarak belirlendiği festivalde gün boyu çeşitli etkinlikler sergilenecek ve ünlü isimler sahne alacak.  Organizasyona 0-12 yaş grubu, şehit- gazi aileleri, engelli ve emekliler ücretsiz katılabilecek. Festivalin düzenlenmesine Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Antalya Valiliği ve sivil toplum kuruluşları destek veriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here