Ana sayfa Güncel BTK Diyor ki: VPN Tüm Dünyada Sorun!

BTK Diyor ki: VPN Tüm Dünyada Sorun!

234
0
PAYLAŞ
VPN yasaklaniyor

Sosyal medya başta olmak üzere bir takım internet üzerine erişimin kısıtlanması durumlarında imdadımıza VPN yetişiyor. Hele ki film ve dizi seyretme konularında sarılıp duruyoruz adeta ona. İşte imdadımıza yetişemsin diye yeni önlemler alınması için çalışmalar yapıldığını ve test aşamasında olduklarını açıkladı BTK! Yani BTK diyor ki: VPN Tüm Dünyada Sorun!

VPN Tüm Dünyada Sorun!

Hürriyet gazetesinin haberine göre; (BTK) İnternet Dairesi Bilişim Uzmanı Levent Gönenç, VPN’lerin tüm dünyada ortak bir sorun olduğunu belirterek, “Bununla ilgili çalışmamız şu anda mevcut, tedbir alınması amacıyla uyarılarımız erişim sağlayıcılara mevcut ve ciddi önlemler de aldık, test aşamasındayız, testlerimiz tamamlandıkça faz faz ilerlemeyi düşünüyoruz” dedi.

VPN Tüm Dünyada Sorun!

Dünyada bizdeki gibi, yararlı içerik oranı çok yoğun olan bir takım siteler (Örn. wikipedia vs.) içerisindeki milyarlarca bilgi kaynağı cümle ve kelimelere oranla bir ya da bir kaç zararlı sayılan (otorite tarafından) içerik nedeniyle kapalı olmadığından hangi dünyayla ortak sorun olduğunu pek çözemeyen sosyal medya kullanıcıları da bu açıklama ve duruma tepki gösterdiler. Özellikle twitter üzerinde konu hakkında fazla sayıda paylaşım yapıldı.

VPN özellikle Rusya, Çin gibi ülkelerde yasaklanmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığından son dönemlerde oldukça gündeme gelmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here