PAYLAŞ

Dünyanın en çok yerine uçan havayolu Türk Hava Yolları, yeni havalimanına taşınırken görüntüsünü de değiştirme kararı alarak İtalyan Ettore Bilotto tarafından tasarlanan yeni üniformaları tanıtımı yapıldı. Türk Hava Yolları’nın yeni kabin üniformaları, 29 Ekim 2019 tarihinde açılacak olan “Yeni Havalimanı”nda kullanılmaya başlanacak.

Türk Hava Yolları Yeni Üniformaları 

Türk Hava Yolları‘nın Türk kültüründeki birçok klasik detaydan esinlenilerek ortaya çıkarıldığı belirtilen yeni üniformaları, Milano merkezli modacı Ettore Bilotto tarafından tasarlandı.

Yeni Üniformaları

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “İstanbul Boğazı’ndaki akış ve hareketlerden de esinlenilen “FLOW/ AKIŞ” deseni aynı zamanda, Doğu ile Batı’nın kesişme noktası olan İstanbul’un sahip olduğu dinamik enerjiyi de sembolize ediyor” denildi.

Şapka, eldiven, elbise, çanta ve çeşitli aksesuarlardan oluşan yeni kabin üniformalarına renk olarak bayrak kırmızısı ve antrasit gri renkleri hakim olacak. Bütünsel bir marka deneyimi yaşatmak isteyen firmanın tasarımlarında, bundan böyle kabin, kokpit, yer hizmetleri personeli ve uçan şef üniformalarının tek bir tasarım altında buluşacağı dikkat çekti.

Türk Hava Yolları’nın yeni kabin üniformalarının tasarımcısı Ettore Bilotto ise; “Türk Hava Yolları için tasarımlarımı oluşturmaya başladığımda aklıma ilk gelen ve bana ilham veren şey İstanbul’du. Bu şehir, yüzyıllar boyunca sanata ve medeniyete ev sahipliği yapmış, pek çok kültürün ortak mirası diyebileceğimiz eşine az rastlanır bir zenginliği barındırıyor. Özel ilgim olan Türk Çinileri ve hat sanatının izlerini özellikle fular ve kravatlarda hissettirmek istedim” dedi.

Yeni Üniformaları

Türk Hava Yolları’nın Yeni Üniformaları Beğenildi mi?

THY’nin yeni üniformaları sosyal medya ve basında yer almaya başladıktan sonra oldukça fazla ilgi gördü. Genel olarak yeni üniformaların tasarımlarının tanıtıldığı görseller tepki çekerken, tasarımların renklerinden çok kullanılan aksesuarlar ve özellikle kadın personelin giyeceği çoraplar üzerine oldukça fazla yorum yapıldı.

Türk Hava Yolları’nın kıyafetlerinin neden yerli tasarımcılara yaptırılmadığı da bir diğer tartışılan konu oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here